Haber

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Stoltenberg ile görüştü

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, dün Brüksel’deki NATO karargahında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.

Stoltenberg, Herzog ile düzenlediği basın toplantısında, NATO ve İsrail’in yaklaşık 30 yıldır birçok farklı alanda yakın işbirliği içinde çalıştığını belirtti. Bu, derinleşen katılımımızın bir işaretidir” dedi.

Rusya-Ukrayna savaşına değinen Stoltenberg, NATO müttefikleri ve ortaklarının Ukrayna’ya meşru müdafaa hakkını savunmak için sağladığı yardımın altını çizdi. Stoltenberg, “İran, Ukrayna’daki sivil altyapıya, evlere ve hastanelere saldırmak için kullanılan İHA’lar da dahil olmak üzere Rusya’yı destekliyor. Buna karşılık Rusya, İran’a desteğini artırıyor ve aynı zamanda Çin ve Kuzey gibi diğer otoriter devletlerle işbirliğini hızlandırıyor. Kore: “Otoriter devletler arasında işbirliğinin arttığını gördüğümüz için, özgürlük ve demokrasiyi savunmak her zamankinden daha önemli.”

Herzog, Brüksel ziyareti kapsamında Belçika Hükümdarı Philippe, Avrupa Komitesi Lideri Ursula von der Leyen, Avrupa Parlamentosu Lideri Roberta Metsola ile de bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu