Teknoloji

Citroen elektrikli konsept otomobili Oli’yi sergiledi

Citroen, Retromobile 2023 için hazırladığı özel stantta otomotiv dünyasına damgasını vuran ikonik modellerini sunarken, Oli de konsept otomobilini ilk kez sergiliyor.

Oli ile birlikte Citroen, elektrikli mobiliteyi herkesin kullanımına sunma taahhüdünü yerine getirmek için farklı şeyler yapma cüretinde bulunuyor.

Citroen Oli’nin sundukları

Oli, geleneksel koltuklara göre yüzde 80 daha az kesim gerektiren ağ tipi sırtlıklara sahiptir. Son derece sağlam geri dönüştürülmüş petek kartondan üretilen kaput, tavan ve bagaj taban panelleri ile de yenilikçi çözümler sunuyor.

Uygulanan aktif analizler sayesinde sadece 1000 kg ağırlığında olan Oli, hafif yapısının avantajıyla 40 kWh kapasiteli bataryası ile 400 km’ye kadar hedef menzil sunuyor.

Citroen, Oli ile birlikte ulaşımı eğlenceli, uygun fiyatlı, çevreye duyarlı ve çok yönlü hale getirmek için yenilikçi Ami’yi geliştiriyor.

Ortalama 10 kWh/100 km tüketim, 110 km/s azami hız ve yaklaşık 23 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e şarj olma oli’yi elektrikli araç dünyasında değerli bir yere konumlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu